• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
ÖZKAN ,Manisa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümü sebebiyle bir açıklama yayınladı.

AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali ÖZKAN ,Manisa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümü sebebiyle bir açıklama yayınladı.

Manisa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümünü onurla, gururla kutluyoruz.  Manisa için büyük anlam ifade eden 8 Eylül, her yıl daha büyük coşkuyla kutladığımız mahalli kurtuluş bayramıdır. 

 

Manisalımızın,İlimizin kurtuluşunda destansı bir mücadele verdiğine dikkat çeken Mehmet Ali ÖZKAN, şöyle konuştu: 

“İlimiz bundan 98 yıl önce düşman esaretini kabul etmeyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde savaşan ordumuzla beraber büyük mücadele vermiştir.

Manisa’nın asla bir düşman yurdu olmayacağını Kuvay-ı Milliye ruhu ile dosta düşmana gösteren kentimizin evlatları işgalcilere karşı gereken dersi 98 yıl önce vermişlerdir. Kentimizin bağrından çıkmış yiğitlerimiz; "Söz konusu vatansa  gerisi teferruattır" diyerek, kahramanlıklarını  bir kez daha ispat etmişlerdir.

 

Bu savaşta,Manisa'lı vatan evlatları, kadın-erkek demeden birlik,bereberlik içinde vatan topraklarını savunmuşlardır.Manisa'mızda yaşayan herkes bugün de bu birliği ve beraberliği en güzel şekilde devam ettirmektedirler.

98 yıl önce,canları pahasına vatanlarını koruyan kahraman ecdadın  evlatları olan bizlerinde ,bugün  her ne pahasına olursa olsun   bu cennet vatanı bir bütün olarak koruyacağımızdan, sahip çıkacağımızdan ve asa böldürmeyeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Bu düşüncelerle ;Manisa’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümünü kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi şükranla ve minnetle yad ediyor,Cenab-ı Hakk'tan rahmetler diliyorum.”   

 

  
61 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın