• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
AK Parti’li Özkan’dan 15 Temmuz Mesajı
AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, “15 Temmuz 2016’da yaşadığımız acı tecrübeyi bir daha yaşamamak için; dinimizi, dilimizi, ırkımızı, yaratılıştan gelen zenginliklerimizi istismar etmek isteyenlere karşı uyanık olacağız. 15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.
Özkan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Türk milletinin ihanete, Türkiye’nin hain işgal girişimine uğramasının üzerinden tam 4 yıl geçtiğini vurgulayan Özkan, mesajında, “15 Temmuz gecesi milletin meclisini yıkmaya, gençlerimizi ve geleceğimizi esarete sürüklemeye çalışanlar, bunu din kisvesine bürünerek yapmaya çalıştılar. Suret-i Hak’tan görünerek yıllarca insanımızın imkân ve değerlerini istismar eden FETÖ, en sonunda vatanımıza, istiklal ve istikbalimize kastetti. Tarih boyunca nice ihaneti feraset, cesaret ve fedakârlığı ile aşan milletimiz, Allah’ın yardımıyla bu işgal girişimine de geçit vermedi” ifadelerini kullandı.
Türk milletinin, 15 Temmuz gecesi Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına uyarak sokaklara, meydanlara, köprülere, havalimanlarına; milletvekillerinin ise Meclis’e koştuğunu belirten Özkan, mesajında şunları kaydetti:
“15 Temmuz gecesi sokakta millet, Meclis’te ise vekilleri milli irade hırsızlarına karşı cesurca bir duruş sergilemiştir. Bu asil direniş, asker üniforması giymiş teröristleri kısa zamanda dize getirmekle kalmamış, haftalarca süren demokrasi nöbetleriyle Türk milletinin kimseye boyun eğmeyen iradesini bütün dünyaya bir kez daha göstermiştir.”
Kendini gizleme, olduğundan farklı görünme, ikiyüzlülük, yalan, tehdit ve şantaj gibi yöntemlerle ayakta kalan FETÖ’nün asla İslami bir yapı olmadığını ifade eden Özkan, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“15 Temmuz’da yaşadığımız acı tecrübeyi bir daha yaşamamak için; dinimizi, dilimizi, ırkımızı, yaratılıştan gelen zenginliklerimizi istismar etmek isteyenlere karşı uyanık olacağız. Ülkemizi fitne ve fesada sürüklemek isteyen nifak hareketlerine hep birlikte engel olacağız. 15 Temmuz 2016 tarihini asla unutmayacağız, unutturmayacağız.
Son olarak; 15 Temmuz’da vatan, millet, bayrak ve ezan uğruna canını feda eden şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Aziz şehitlerimizin uğruna canlarını feda ettikleri bütün mukaddes değerlere ve aziz hatıralarına daima sahip çıkacağımızın bilinmesini istiyorum. Rabbim milletimize bir daha böyle kara günler yaşatmasın, milletiyle birlikte darbecilere karşı dimdik duran Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan gibi cesur liderleri başımızdan eksik etmesin.”
  
103 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın