• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
AK PARTİ’Lİ ÖZKAN’DAN BABALAR GÜNÜ MESAJI

AK PARTİ’Lİ ÖZKAN’DAN BABALAR GÜNÜ MESAJI

“BABA, GÖLGESİNE SIĞINDIĞIMIZ HEYBETLİ BİR ÇINAR, SIRTIMIZI YASLADIĞIMIZ DAĞDIR”

 

AK Parti Manisa Milletvekili Av. Mehmet Ali Özkan, yayımladığı mesajla bütün babaların Babalar Günü’nü kutladı.

Özkan, mesajında, Yüce Allah’ın insanoğluna lütfettiği en kıymetli nimetlerden birinin de aile olduğuna dikkat çekerek, “Aile, hepimiz için güvendir, dayanaktır, sığınaktır. İnsan ilk eğitimini ailesinden alır. Karakteri aile ocağında şekillenir. Sevgiyi, saygıyı, dürüstlüğü önce anne ve babasından öğrenir. Ailede anne ile birlikte babaya önemli görevler düşmektedir. Babanın sorumluluğu, sadece ailesinin maddi ihtiyaçlarını karşılamaktan ibaret değildir. Merhamet eğitimi almış, güzel ahlakla donanmış, değerlerini benimsemiş bir nesil yetiştirmek her babanın öncelikli sorumluluğudur” ifadelerini kullandı.

Peygamber Efendimizin (S.A.V) bir Hadis-i Şerif’inde, “Baba cennetin orta kapısıdır. Dilersen bu kapıyı terk et, dilersen muhafaza et” buyurarak, babasını terk edenin cenneti bile kaybedebileceğini bildirdiğini ifade eden Özkan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Baba; fedakârlıktır, sevgidir, sabırdır. Baba, gölgesine sığındığımız heybetli bir çınar, sırtımızı yasladığımız dağdır. Baba olmak, Hz. Nuh misali evladının imanla şereflenmesi için gayret göstermektir. Baba olmak, Hz. İbrahim misali duayı dilinden düşürmemektir. İtaatkâr bir kul olabilmek için Allah’a sığınmaktır. Salih bir nesil için O’na yalvarmaktır. Baba olmak, Hz. Yakup gibi zorluklar karşısında metanetini korumaktır. Baba olmak, Hz. Lokman gibi evladına şefkatle öğüt vermektir Baba olmak, âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimizin sünnetinin izinde yürümektir.

Bu vesileyle; başta ülkemizin birlik ve beraberliği yolunda canlarını feda eden şehitlerimiz ve onların değerli babaları olmak üzere, hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak tüm aile fertlerini güven bağı ile birbirine bağlayan, aile ve toplum hayatının omurgasını oluşturan babalarımızın Babalar Günü’nü kutlar, kendilerine aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim.”

 

  
131 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın