• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla yazılı olarak mesaj yayımladı.

AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla yazılı olarak mesaj yayımladı.

AK Partili Milletvekili Özkan mesajında şu ifadelere yer verdi;

“10 Ocak 1961 tarihli 212 sayılı kanunun yürürlüğe girmesiyle ülkemizde kutlanmaya başlanan Çalışan Gazeteciler gününü tüm basın camiası mensuplarının kutlarım.

Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili ve özel aracıdır. Bu anlamda kurumlarla vatandaş arasında bilgi akışını sağlayarak, demokrasinin korunmasında çok önemli bir görev üstlenmektedir.

Çağımızın dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, ideal manada haberin doğrusunu insanlara ulaşmasını sağlamak gibi anlamlı özel bir görev içermektedir.

Bu vesile ile ; gazetecilik mesleğine gönül veren tüm basın mensuplarımıza sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu uzun bir meslek yaşamı diliyor,  ebediyete intikal eden değerli gazetecilerimizi rahmetle anıyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. “

  
125 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın